Itt a nyár, és a meleg napokra számítva elővehetjük a fürdőruhákat, napernyőket és naptejet, de mindannyian megtapasztaltuk már, hogy nincs nyár viharok nélkül sem.
Persze elsősorban a kinti programjainkat igazítjuk a viharokhoz, és ez a legcélravezetőbb módja a kellemetlenségek elkerülésére. Azonban a kültéri elemekre is gondolni kell. Mivel a kerítés ki van téve az időjárásnak, csak úgy védhetjük meg a károktól, ha előkészülünk.
Szélkár
Szinte minden vihar velejárója az erős szél. Az is könnyen előfordulhat, hogy a szél úgy felerősödik, hogy kimozdíthatja az oszlopokat. Ebben a helyzetben a legjobb, amit tehet, hogy győződjön meg arról, hogy a kerítésoszlopok szilárdan állnak. Ne csak a betonozást ellenőrizze (illetve dübelezést, vagy oszloptartókat),de arra is figyeljen, hogy az oszlopokon nincs-e repedés. Fa oszlop esetében korhadás, fém oszlop esetében rozsda.
Ezenkívül a kerítést károsíthatja a rá zuhanó faágak is. Ezért szánjon időt arra, hogy megvizsgálja a közelben lévő fák állapotát, és vágja le az elszáradt, korhadt részeket. Ha szükséges hívjon szakembert, nem csak szakszerű metszés miatt, hanem a balesetek elkerüléséért is.
Vízkár
A vízkár elsősorban fa és fém kerítéseket érinti, mivel a fém kerítések rozsdásodhatnak, míg a fa kerítések érzékenyek a korhadásra. Ha a víz beszivárog a fa anyagába, vagy megáll az elemek között, rothadást, penészgombát, rozsdásodást okozhat. A nedvesség ellen úgy védekezhetünk a szükséges kezeléseket elvégezzük, azaz impregnáló hatású festékkel, vagy lazúrral, javítófestékkel kezeljük a felületet.
A kerítés javítási és karbantartási munkálatait úgy minimalizálhatjuk, ha negyedévente átnézzük a kerítést, és a erodált foltjait kezeljük mielőtt tovább terjednek.
Olvassa el hasonló tartalmainkat is, hogy kerítése hosszú életű maradjon:
HOGYAN ÁPOLJUK FA KERÍTÉSEINKET?