TERMÉKEK

Vissza
WPC KERÍTÉS és Falburkoló panel Fém táblás kerítés Alumínium léckerítés Fa kerítés WINTER SALE % Tekercses drótkerítés Gabion, kőkosár Kapuk Belátásgátló Beton és kő lábazatok Kerti kiegészítők Rögzítők és lefogók Oszlopok és oszloptartozékok

Mire figyeljünk a kerítés építésénél, ha kutya van a háznál?

2021.03.19

Kerítéseink építésénél a legfontosabb szempontok általában a forma, az ár és a tartósság. Bevált taktika, ha megállapítjuk mennyi összeget szánunk rá, majd abból megpróbáljuk a legszebbet és legjobbat kihozni. Nem úgy, ha kutya van a háznál, akit sem a forma sem pedig az ár nem fog érdekelni, csak az, hogy megtalálja a kerítés gyenge pontját és azt kihasználva felfedezze a világot.

Abban azonban talán minden állattartó egyetért, hogy jobb, ha kedvencünk akkor sétál az utcán, ha mi is vele vagyunk. Arról nem is beszélve, hogy egy rosszul választott kerítésen nem csak kijuthat az eb, hanem idegen kutyák is bejuthatnak, ami ugyanolyan veszélyes lehet a háziállatainkra.

Ha Ön is kutyatartó, az alábbi szempontokat vegye figyelembe, ha kerítést választ.

1. Magasság:

A magasugrás rekordját egy Cinderella May nevű agár tartja, aki 172,7 cm (68 inch) magasságra tudott ugrani. Nyilván a mi kutyánk nem a rekord megdöntésére készül, de gondoljunk bele, hogy ha van kellő tér nekifutni a kerítésnek, és azon vannak olyan felületek, amiken a mancsait megtámasztja, már nem is olyan lehetetlen egy nagyobb testű kutyának a 170-180 cm magas kerítést megugrania.

Természetesen fajtája válogatja, vannak ebek, akik nem szeretnek vagy nem tudnak nagyokat ugrani, de ha Önnek nem ilyen fajta kutyája van, akkor gondolkozzon minél magasabb, akár 180-200 cm magasságban. (Két méternél magasabb kerítés általában nem engedélyezett)

Ha azon gondolkodik, hogy esetleg szögesdróttal, vagy hegyes túlnyúlásokkal próbálja meg az eb kedvét elvenni az ugrálásról, tegyen le róla. Nagy valószínűséggel, ha nagyon akarja, így is megpróbálja majd az ugrást, és súlyos sérüléseket szenvedhet.

Válasszunk inkább visszahajlított kerítést. Ha a kerítés teteje nem függőlegesen az ég felé törekszik, hanem kicsit hajlítva az udvarunk felé, akkor megakadályozza a kutyát, hogy a kerítésen lendületet véve kijusson a kertből, mivel úgymond egy tetőbe ütközik, aminek a leküzdéséhez azonban már nincs támasza.

2. Tartósság

Elképesztő a kutyák kitartása, ha akarnak valamit. Akár még egy kisebb testű eb is szétrágja a kerítést, ha ki akar jutni az udvarról.

A legkönnyebben rongálható kerítés a fa, de persze minden a minőségen múlik. Mivel a fa puha anyag, ezért könnyebben rágható és kaparható. Ha mégis ez az anyag tetszik Önnek, válasszon inkább WPC kerítést. Ha nem ragaszkodik a deszkához, akkor jó választás a fém és a gabion is.


3. Földmagasság:

Ha táblás kerítést választunk elkerülhetetlen, hogy a táblát az oszlopra szerelve egy kis részt hagyjunk a kerítés alja és a föld között. Ez a rész nagyon csábító lehet a kutyáknak. A földbe lyukat ásva könnyedén kibújhatnak. Erre a problémára a legegyszerűbb és leggyakoribb megoldás a beton lábazati elem beépítése a kerítés alá. 

Telepítéskor arra azért ügyeljünk, hogy a betonelem és a kerítéstábla között se maradjon túl nagy rés, mert ez is csábító lehetőséggel kecsegtet egy főleg kistestű kutya számára és átpréselheti magát rajta. 

4. Biztonsági retesz:

Minden kerítéshez -főleg ha frontkerítésről vagy belső elválasztó kerítésről beszélünk-, szükséges kapu is a be- és kilépéshez. Ezek a területek gyakran azok a helyek, ahol kutyája könnyen ki tud szökni. Sok kutyus tanulja meg kinyitni a sima kilinccsel rendelkező kapukat. Annak érdekében, hogy kedvence mindig biztonságban legyen, szüksége van vagy gomb kilincsre vagy egy reteszre, amelyet kutyája nem tud könnyen kinyitni.

+1 Medence biztosítása

Ha már mindenre ügyel, ne felejtse el a medencét sem. Házi kedvencünkre nem csak a külvilág jelenthet veszélyt, van elég veszélyes elem a ház körül is. Jó, ha zárható a fészer, ahol nem férhet hozzá a veszélyesebb eszközökhöz. Egy falról leeső vagy egy padlón heverő éles szerszám, már meg is sebesítheti.

Azonban ha már kerítésekről van szó, testhezálló, hogy a medence elkerítéséről beszéljünk. Bár az kutyák általában nagyon jó úszók, azért nyilván nem akarjuk, hogy beleessenek egy olyan medencébe amiből aztán nem tudnak kimászni.

Sokan nem gondolnak rá, de érdemes a medencét is elkeríteni, mert nem csak a kutyáknak de a kisgyerekek és vendégek számára is így biztonságosabb. 

Ha további kérdések merültek fel, keresse bátran szakértő kollégánkat Dudás Attilát, aki otthon van a kennelek és kutyabarát kerítések témájában.

dudas.attila@keritesrendszerek.hu

+36/20-576-3704