Most már igazán számíthatunk rá, hogy a tavasz kapujában állunk és bizakodhatunk benne, hogy pár nap múlva este sem fog fagyni, ezzel együtt nekiláthatunk a tavaszi munkálatoknak. De mik azok a munkálatok, amivel érdemes kezdeni? Most ebben igyekszünk segíteni önnek egy rövid listával.
A kert előkészítése
A kert előkészítése nem jelent mást, mint a nagytakarítást. Gereblyézzük össze a lehullott leveleket, elhalt növényeket dobjuk ki, és cseréljük le a használhatatlan tárgyakat, például törött virágcserepeket. minden ültetés, átalakítás csak ezután következhet.
Javítsa fel a talajt
Amikor már nagytakarítást elvégeztük és nincs több hulladék az udvaron, lazítsa fel a talajt és szedje ki a gyomokat Ezután adjon hozzá komposztot vagy új talajt a tápanyagtartalom növelése érdekében, hogy a később ültetetett virágai szépen fejlődjenek. Ez a lépés nagyon fontos, mert a tél folyamán a talaj a tápanyagtartalmának nagy részét elveszíti.
Metszés
Bár néhány növényét jobb, ha a tél beköszönte előtt lemetszi, másokat jobb, ha közvetlenül az új növekedés megkezdése előtt, kora tavasszal végzi el a szükséges vágásokat. Például a rózsabokrok és a gyümölcsfák, nagy hasznot hoznak, ha közvetlenül az új hajtások megjelenése előtt metsszük őket. Ez lehetővé teszi számukra, hogy szépen és egészségesen növekedjenek, és még a betegségek megelőzésében is segíthet.
Ültetés
Ha új növényekkel bővíti kertjét, a tavasz remek alkalom arra, hogy kihasználja a hűvösebb, nedves talaj előnyeit. Ügyeljen arra, hogy a megfelelő növényeket válassza ki az árnyék vagy a nap szintjének megfelelően, és ne ültesse túl mélyen a talajba. Ez egy gyakori hiba a kertészkedésben. A gyökerek és a törzs alapja mindig egy síkban legyen a talajszinttel, ahelyett, hogy az alá temetné.
Talajtakarás és öntözés
Miután a növények a földbe kerültek, alaposan áztassa be őket. Az öntözést naponta és lassan kell végezni, hogy a növények és a talaj megfelelően felszívják a vizet. Ennek a legjobb időpontja a kora reggel vagy este, amikor kevésbé süt a nap, hogy elkerülje a víz elpárolgását. Ha új talajtakaróréteget (mulcsot) ad a kertjéhez, megakadályozhatja a talaj kiszáradását, miközben a gyomok növekedését is akadályozza. Ha szükséges, havonta egyszer használjon műtrágyát, hogy a kertje extra adag tápanyagot kapjon.
+ Kerti kiegészítők
Ha virágládákat, ágyásokat, lugast és egyéb kerti kiegészítőt keres, kattintson IDE, hogy megnézhesse aktuális kínálatunkat.