Vevőink kérdezték

- Mire figyeljünk a fa tábla kiválasztásánál?

A terület nagy szélterheltése és a fizikai igénybe vétel  (minél nagyobb az igénybevétel pl. focizás bőrlabdával, nagy testű kutya stb.) annál erősebb kivitelű táblát válasszunk.

- Mire figyeljünk a tartóoszlopok telepítésénél?

Szélvédett helyeken kötött talajon használhatjuk a betonozás nélküli technikát a földbe üthető oszloptartókkal. Szél által terhelt helyeken készítsünk betonból pontalapokat betonozható oszloptartókkal, hegytetőkön vagy sík beépítetlen területeken a még erősebb H-alakú betonozható oszloptartót javasoljuk.

A pontalapokból legalább 80 cm mélyeket és minél lazább a talaj, annál nagyobb átmérőjűeket készítsünk. A ledűbelezhető  oszloptartót elkészült beton lábazatoknál, lebetonozott területeken használhatjuk, ilyenkor mindig vizsgáljuk meg a beton minőségét és vastagságát.

- Mivel kezeljük le a fa termékeket?

Fa termékeink réz és nehézfém mentes gomba és rovarölő szerrel nagy nyomással telítettek, ezért 2-3 évig kezelés nélkül sem károsodnak jelentősen.
Ha sokáig meg akarjuk őrizni eredeti szépségüket, akkor kültéren az ízlésünknek megfelelő színű kültéri lazúrral, lakóterekben pedig beltéri lazúrral vagy lakkal javasolt kezelni. Ezt felvihetjük ecsettel, de szórópisztollyal is a festéken feltüntetett egészségvédelmi szabályok betartásával.

- Mik azok a kis zöld pöttyök a fa felületén?

Ezek a telítés után a fa felületén megmaradó kezelőanyag nyomai.

- Nem tűnnek el az oxigént adó erdők, ha ennyi fát kivágnak?

Beszállító partnereink az FSC rendszer szerint működnek, ezért a kivágott erdőterületeket újra telepítik, hogy a természet egyensúlya megmaradhasson.